• Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Jexi

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★★

  • Harriet

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Our Friend

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Moffie

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Changeland

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★