Sort by

tyty mik has logged 200 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Athena

Athena

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
Edit this entry  
25
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Strange Rumblings In Shangri La

Strange Rumblings In Shangri La

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rear Window

Rear Window

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Death and Life of Bobby Z

The Death and Life of Bobby Z

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Crime Scene: The Texas Killing Fields

Crime Scene: The Texas Killing Fields

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shattered

Shattered

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Drowning Pool

The Drowning Pool

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★½
Edit this entry  
25
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pharmacist

The Pharmacist

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★½
Edit this entry  
10
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Copycat

Copycat

1995
×
★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry