Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
Read the review Edit this entry  
17
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
13
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Life

Life

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Security

National Security

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool & Wolverine

Deadpool & Wolverine

2024
×
Read the review Edit this entry  
29
What's the Worst That Could Happen?

What's the Worst That Could Happen?

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nothing to Lose

Nothing to Lose

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Open Season

Open Season

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hijack

Hijack

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Making of The Last of Us

Making of The Last of Us

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock: The Lying Detective

Sherlock: The Lying Detective

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry