Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Athena

Athena

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Me Time

Me Time

2022
×
Edit this entry  
27
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry