Sort by

Hunter RL has logged 339 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Within a Minute: The Making of Episode III

Within a Minute: The Making of Episode III

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry