tyreehoffman has logged 60 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
69: The Saga of Danny Hernandez

69: The Saga of Danny Hernandez

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Demons

Night of the Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tentacles

Tentacles

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Car

The Car

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of Breonna Taylor

The Killing of Breonna Taylor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
OnlyFans: Selling Sexy

OnlyFans: Selling Sexy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stöned Age

The Stöned Age

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Murder

Bloody Murder

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry