tyreehoffman has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Zombie King

The Zombie King

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Slaxx

Slaxx

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
MxPx - It Came From Bremerton!

MxPx - It Came From Bremerton!

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry