• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Shoot Your Shot

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Foggy Window

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Tomorrow War

  • Luca

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland