• The Devil All the Time

    ★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Lost Bullet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Better Off Dying

    ★★½

  • Glass

    ★★½