Eri has logged 228 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry