UCHIHA_OBITO has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Legend

Legend

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
The Brave One

The Brave One

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
★½
Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry