Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • The Report

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★