Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Coastal Elites

Coastal Elites

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
In Time

In Time

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
8MM

8MM

1999
×
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry