Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pez Outlaw

The Pez Outlaw

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Welcome to the South

Welcome to the South

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bending the Arc

Bending the Arc

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Shaman's Apprentice

The Shaman's Apprentice

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Split Horn: Life of A Hmong Shaman in America

The Split Horn: Life of A Hmong Shaman in America

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry