Sort by

madie has logged 100 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pest

The Pest

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry