Sort by

madie has logged 27 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poolside

Poolside

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Labor Pains

Labor Pains

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Years

6 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Sita Sings the Blues

Sita Sings the Blues

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Divines

Divines

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry