• Deep Water

  • The Weekend Away

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Shut In

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • The Battle at Lake Changjin

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Sundown

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Old

  • A Hero

    ★★½

  • Flag Day

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Lisey's Story

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Sarah Vaccine

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • Joji

    ★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Me You Madness

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • Censor

  • Malcolm & Marie

  • Wrong Turn

    ★★½

  • YZY TV

  • Downfalls High

    ★★★½

  • Just Beyond the Trees

    ★★★★½

  • Songbird

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Fatman

    ★★½

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • In the Air Tonight

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★

  • Antebellum

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Build the Wall

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

  • An American Pickle

    ★★

  • Cut Throat City

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • ÆLEKTRA

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★★