Roxanna has logged 32 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
South

South

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Almayer's Folly

Almayer's Folly

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Working Girl

Working Girl

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Domino

Domino

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bottom of the 9th

Bottom of the 9th

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
From the East

From the East

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eden

Eden

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pigs and Battleships

Pigs and Battleships

1961
×
★★★
Edit this entry  
10
How High

How High

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smorgasbord

Smorgasbord

1983
×
Read the review Edit this entry  
08
Manglehorn

Manglehorn

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her Smell

Her Smell

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hellaware

Hellaware

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★★★
Edit this entry