• Nomadland

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Tread

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Skate Kitchen

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Pumping Iron

    ★★★½

  • Mothlight

    ★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★½