Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Marry Me

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★½

  • A California Christmas

    ½

  • Canvas

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Antebellum

    ½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Becoming

    ★★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Chasing Happiness

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • UglyDolls

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Jawline

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • Vice

    ★½