Sort by

becca has logged 35 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
11
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Cool World

Cool World

1992
×
Edit this entry  
04
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loving Leah

Loving Leah

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Butcher's Hill

Butcher's Hill

2008
×
Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
Edit this entry  
01
The Feels

The Feels

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry