Sort by

christine has logged 151 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry