• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Half of It

  • A Secret Love

  • Mulan

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Americana

  • Like a Boss

  • Little Women

  • Frozen II

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The King

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★

  • Descendants 3

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • The Dirt

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Daphne & Velma

  • Avengers: Infinity War

  • Sherlock Gnomes

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Colette

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

  • Ferdinand

  • RIP 2 My Youth

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Downsizing

  • The Breadwinner

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Descendants 2

  • Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat