Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read the review Edit this entry