• Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • Love Hard

    ★★

  • The Chestnut Man

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Checkered Ninja 2

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Seaspiracy

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

  • Framing Britney Spears

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Wait

  • Unsettling Scenes

  • Uncorked

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bounty

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • Rebooted

  • The Wolves

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Daniel

    ★★★

  • The Lion King