Sort by

u🧬 has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tove

Tove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry