Mike has logged 284 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
bumfuck

bumfuck

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muhammad Ali's Greatest Fight

Muhammad Ali's Greatest Fight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry