Mike has logged 31 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Double Down

Double Down

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Action Point

Action Point

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ben 10: Race Against Time

Ben 10: Race Against Time

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
In the Line of Duty 4

In the Line of Duty 4

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry