Parker has logged 24 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snapshot

Snapshot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Boys: The Thirst

Lost Boys: The Thirst

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent House

Silent House

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frankenstein Conquers the World

Frankenstein Conquers the World

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gothic

Gothic

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry