Parker has logged 46 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Son in Law

Son in Law

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Ball: Fight Son Goku, Win Son Goku

Dragon Ball: Fight Son Goku, Win Son Goku

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Going Overboard

Going Overboard

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Giver

The Giver

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Girl of Cthulhu

Call Girl of Cthulhu

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poison Ivy: The New Seduction

Poison Ivy: The New Seduction

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Ronald

Bad Ronald

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Exists

Exists

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry