Parker has logged 57 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Death Game

Death Game

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellgate

Hellgate

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marley's Revenge: The Monster Movie

Marley's Revenge: The Monster Movie

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Faces of Schlock

Faces of Schlock

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Officer Downe

Officer Downe

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
18
Shark

Shark

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Keanu

Keanu

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Monster

The Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dirty 30

Dirty 30

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fuzzbucket

Fuzzbucket

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Mordrid

Doctor Mordrid

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Porn Star: The Legend of Ron Jeremy

Porn Star: The Legend of Ron Jeremy

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clean Slate

Clean Slate

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Music of Strangers: Yo-Yo Ma and the Silk Road Ensemble

The Music of Strangers: Yo-Yo Ma and the Silk Road Ensemble

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Electra Woman & Dyna Girl

Electra Woman & Dyna Girl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry