• Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Double Dad

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Love Under the Olive Tree

  • The High Note

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Rich in Love

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½