carla has logged 175 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spawn

Spawn

1997
×
½
Read the review Edit this entry