carla has logged 32 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
CHiPS

CHiPS

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bergman: A Year in a Life

Bergman: A Year in a Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry