• Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Brightburn

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Wounds

    ½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Once Aurora

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Robin Hood

    ★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Auntie Edna

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★