Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bottle Shock

Bottle Shock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry