• Squid Game

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Last Summer

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Oxygen

    ★★

  • Chernobyl 1986

    ★½

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ½

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Hey There!

  • Paper Lives

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The Serpent

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Your Honor

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Puparia

  • Ethos

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Umbrella

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Investigation

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • The Human Voice

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Pretend That You Love Me

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • MAN 2020

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★½

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Devs

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Undine

    ★★½