Christian has logged 260 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kevin Smith: Silent but Deadly

Kevin Smith: Silent but Deadly

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Starman

Starman

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry