Christian has logged 27 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry