Sort by

Brad has logged 29 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
AEW x NJPW Forbidden Door 2022

AEW x NJPW Forbidden Door 2022

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Postmortem

Postmortem

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodmatch

Bloodmatch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kickboxer 4: The Aggressor

Kickboxer 4: The Aggressor

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kickboxer 3: The Art of War

Kickboxer 3: The Art of War

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kickboxer 2: The Road Back

Kickboxer 2: The Road Back

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Six

Crazy Six

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adrenalin: Fear the Rush

Adrenalin: Fear the Rush

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deceit

Deceit

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry