• The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Monday

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★½

  • Follow Me

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Hunt

  • Persian Lessons

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • 365 Days

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Above Suspicion

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Photographer of Mauthausen

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Alpha

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★½

  • Cam

    ★★½

  • Possum

    ★★

  • Ibiza

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Stockholm

    ★★

  • More Human Than Human

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Snowman

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • SPF-18

  • Holy Camp!

    ★★

  • 1922

    ★★★½

  • I'm Not Here

    ★★

  • Stronger

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★½