unclejesse has logged 23 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Edit this entry  
14
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Everest

Everest

2015
×
Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Abandon

Abandon

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Edit this entry