Sort by

stan has logged 36 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Roommate

The Roommate

2011
×
★½
Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry