• The Batman

  • Black Widow

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Plumber

    ★★

  • The Devil All the Time

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

  • Greyhound

    ★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • 365 Days

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cuties

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Knife Skills

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Airplane vs Volcano

    ½

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Sinister

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★