Patrick J has logged 96 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Plumber

The Plumber

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Cuties

Cuties

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Airplane vs Volcano

Airplane vs Volcano

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue (To You, and You Alone)

Blue (To You, and You Alone)

×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue (To You, and You Alone)

Blue (To You, and You Alone)

×
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry