• Cry Macho

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Members Only

  • Scrawls on Cinema 2021 Summer Showcase

  • The Green Knight

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Flag Day

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Robert Downey: Moment to Moment

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Hoff Twins

  • F9

  • Buck Breaking

    ½

  • Wrath of Man

  • sandwich

  • i just wanna love you

  • Shoplifters of the World

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★

  • TRAFFIC MAN

  • Support Your Local Contrarians

  • FILTHY

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Cherry

  • Allen v. Farrow

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★½

  • Grandma's Best Friends

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★

  • Who's Asking About That?

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • For Myself, Alone

  • Pretend It's a City

    ★★½

  • it's easy

  • Long Toast

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • The Prom

    ★★

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • PVT Chat

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • Rhubarb

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Becoming

  • TFW No GF

    ★½

  • I've Been Afraid

  • The Last Dance

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★