Vincent has logged 19 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The War Room

The War Room

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Softness of Bodies

Softness of Bodies

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry