Vincent has logged 29 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
Read the review Edit this entry  
27
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Pimp

American Pimp

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
18
Querelle

Querelle

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Well Soon

Get Well Soon

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
I Am Wanda

I Am Wanda

1991
×
Read the review Edit this entry  
10
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Greetings from Africa

Greetings from Africa

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry