• On Dangerous Ground

    ★★★½

  • Run for Cover

    ★★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★

  • Who's That Knocking at My Door

    ★★½

  • Bottle Rocket

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Mike Nichols: An American Master

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Theo Von: Regular People

    ★½

  • Chasing Amy

    ★★½

  • The Gauntlet

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • Ganja & Hess

    ★★★½

  • Possession

    ★★★★

  • Lemon

    ★★½

  • Gainsbourg: A Heroic Life

    ★★

  • Thank You for Smoking

    ★★★