Sort by

Owen has logged 107 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Land

Land

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beginning

Beginning

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
Edit this entry  
24
Dancing with the Cars

Dancing with the Cars

2021
×
Edit this entry  
24
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
Edit this entry  
24
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
Edit this entry  
24
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
Edit this entry  
24
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

2021
×
Edit this entry  
24
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
Edit this entry  
24
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
Edit this entry  
24
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
Edit this entry  
24
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
Edit this entry  
23
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Captive

The Captive

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Revenge of the Green Dragons

Revenge of the Green Dragons

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Edit this entry  
21
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Share

Share

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
Greetings

Greetings

1968
×
★★½
Edit this entry  
18
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hand

The Hand

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Follow

The Follow

2001
×
Edit this entry